სტამბოლში თურქეთის საგარეო ეკონომიკურ ურთიერთობათა საბჭოს ევრაზიის ბიზნეს საბჭოების თავმჯდომარეებს შორის სამუშაო შეხვდრა გაიმრთა
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე აქტუალური საკითხები, თურქეთ-საქართველოს სავაჭრო ეკონომიკური ურთიერთობები
ენერგოეფექტურობა ადგილობრივი განვითარებისთვის
UNDP-ისა და გლობალური გარემოსდაცვითი ფონდის მცირე გრანტების პროგრამის (GEF SGP) მრავალწლიანი პარტნიორობის შედეგად, ადგილობრივი გარემოსდაცვითი ინიციატივები
საქართველოს საერთაშორისო ინვესტორთა ასოციაციის თავმჯდომარე სტამბოლში საქართველოს გენერალურ კონსულს შეხვდა
გამართულ შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს თურქეთ-საქართველოს შორის სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობების გაღრმვებაზე და ერთობლივად სხვადასხვა
ილხამ ალიევი: აზერბაიჯანმა თავი საიმედო პარტნიორად დაიმკვიდრა
ილხამ ალიევმა სამხრეთ გაზის დერეფნის მრჩეველთა საბჭოს ფარგლებში მე-10 მინისტერიალზე და მწვანე ენერგეტიკის მრჩეველთა საბჭოს მე-2 მინისტრთა შეხვედრაზე განაცხადა
პრეზიდენტი ილხამ ალიევი: სამხრეთის გაზსადენის პროექტი წარმატების ნათელი მაგალითია!
პრეზიდენტმა ილხამ ალიევმა სამხრეთ გაზის დერეფნის მრჩეველთა საბჭოს მე-10 მინისტერიალზე და მწვანე ენერგიის მრჩეველთა საბჭოს მე-2 მინისტრთა შეხვედრაზე
ახალი კვლევა შეისწავლის საჯარო მოხელეთა დამოკიდებულებას ადამიანის უფლებებისა და გენდერული თანასწორობის მიმართ
კვლევის მიგნებების თანახმად, საქართველოს საჯარო მოხელეები მტკიცედ უჭერენ მხარს ადამიანის უფლებებისა და თანასწორობის პრინციპებს. რესპონდენტების უმეტესობა თვლის
თბილისისა და ბათუმის აეროპორტების გენერალური მენეჯერი საქართველოში პირდაპირი ფრენების დაწყებაზე მსხვილ აზიურ ავიაკომპანიებთან მოლაპარაკებებს მართავს
TAV Georgia-ს პრესსამსახურის ცნობით, კონფერენციაში მონაწილეობენ უმსხვილესი ავიაკომპანიების, აეროპორტების, საავიაციო ხელისუფლებისა და ტურიზმის სფეროს პირველი
კვლევა განხორციელდა გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) დაკვეთით, საქართველოს საჯარო სამსახურის ბიუროსთან თანამშრომლობით და
„აღმოსავლეთ-დასავლეთის მაგისტრალური გაზსადენის“ 20,5 კმ-იანი მონაკვეთის მშენებლობა საოკუპაციო გამყოფი ზოლის სიახლოვეს მიმდინარეობს
ეკონომიკის სამინისტროს ინფორმაციით, მილსადენის მშენებლობის სამუშაოებს სოფელ ნადარბაზევთან ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს, შერიგებისა და სამოქალაქო საკითხებში
საქართველოს საერთაშორისო ინვესტორთა ასოციაციას, ამავე ასოციაციის წევრი, ‘’ექსიმ იათირიმ ჰოლდინგისა’’ და ‘’აჭარ ენერჯი 2007-ს’’ დირექტორი ბატონი ჩაღათაი ულქერი ეწვია
შპს „აჭარ ენერჯი 2007-ი საქართველოში ჰიდროელექტროსადგურებს აშენებს და საქართველოს ენერგეტიკის სექტორში სხვადასხვა პროექტებს ახორციელებს, ამჟამად კომპანიას
საერთაშორისო ინვესტორთა ასოციაციის თავმჯდომარე ოსმან ჩალიშქან მჟავანაძე აჭარის ა/რ მთავრობის თავმჯდომარეს თორნიკე რიჟვაძეს სამუშაო ვიზიტით ესტუმრა
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს, თურქეთ საქართველოს სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობების გაღრმავებაზე, საქართველოს საინვესტიციო გარემოზე და ქვეყანაში მეტი ინვესტიციი
სამსუნის სავაჭრო-სამრეწველო პალატის თავმჯდომარე საერთაშორისო ინვესტორთა ასოციაციის თავმჯდომარეს ესტუმრა
თურქეთ-საქართველოს შორის სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობები, საქართველოს საინვესტიციო გარემო და უცხოური ინვესტიციების განხორციელების შესაძლებლობები.