ბათუმში მუშაობა დაასრულა წიგნისა და განათლების საერთაშორისო გამოფენამ
გამოფენაში 35 დაწესებულების წარმომადგენელი მონაწილეობდა, რომლებსაც შესაბამისი სერტიფიკატები გადაეცათ
VIDEO/ბათუმი დღეიდან 3 დღის განმავლობაში წიგნისა და განათლების საერთაშორისო გამოფენას უმასპინძლებს
გამოფენა უკვე მეორედ ტარდება და მასში წელს არაერთი წიგნის მაღაზია, სკოლა, უცხო ენების შემსწავლელი ცენტრი, პროფესიული და უმაღლესი სასწავლებელი
საერთაშორისო ინვესტორთა ასოციაციის თავმჯდომარე ოსმან ჩალიშქან მჟავანაძე ქ. სამსუნის გამგებლის მოადგილეს შეხვდა
აღნიშნულ შეხვედრას, სამსუნში მოქმედი ტურისტული სააგენტოების და საავადმყოფოების წარმომადგენლებიც ესწრებოდნენ. გამართულ შეხვედრაზე მხარებმა ისაუბრეს
საერთაშორისო ინვესტორთა ასოციაციიის თავმჯდომარე, შპს „აჭარა ტექსტილის“ მფლობელს ინვესტორთა ასოციაციის დამფუძნებელსა და საპატიო თავმჯდომარეს ბატონ ჯემალ ბილგინგულლუოღლუს ესტუმრა
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა ისაუბრეს იმ აქტუალურ პრობლემებზე რაც პანდმიამ გამოიწვია მსოფლიოში და ჩვენს ქვეყანაში, განიხილეს ახალი ინვესტიციების
კრისტინა დოროში Visa-ს ვიცე პრეზიდენტად დაინიშნა და 17 ქვეყანას უხელმძღვანელებს
წამყვან ფინანსურ ინსტიტუტებში 20 წელზე მეტი გამოცდილებით, კრისტინა Visa-ს 2016 წელს შეუერთდა, ხელმძღვანელობდა Core Products-ის
საქართველოს საერთაშორისო ინვესტორთა ასოციაციის თავმჯდომარეს თურქეთის რესპუბლიკის ელჩი ესტუმრა
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე აქტუალური საკითხები, საქართველო-თურქეთის სავაჭრო-ეკონომიკურ ურთიერთობები, საქართველოს
ევროკავშირი და გაეროს განვითარების პროგრამა ხელს უწყობენ ქალთა ეკონომიკურ გაძლიერებას საქართველოში
ევროკავშირისა და UNDP-ის ხელშეწყობა გავრცელდა იძულებით გადაადგილებული პირების კოლექტიურ ცენტრებზეც, სადაც ინფრასტრუქტურულმა პროექტებმა