მონაწილეები თავს იყრიან აზიის განვითარების ბანკის 57-ე წლიურ შეხვედრაზე დასასწრებად
საქართველო ADB-ის მმართველთა საბჭოს წლიურ შეხვედრას პირველად მასპინძლობს. შეხვედრა, რომელიც 2-დან 5 მაისამდე გრძელდება მთავარი თემით “ხიდი მომავლისკენ”
ჯანდაცვის სექტორის გაძლიერებისთვის საქართველო ADB-სგან 2024 წელს, დაახლოებით, 23.2 მლნ ევროს მიიღებს
დოკუმენტს ხელი მოაწერეს საქართველოს ფინანსთა მინისტრმა, ლაშა ხუციშვილმა და აზიის განვითარების ბანკის საქართველოს მუდმივი წარმომადგენლობის
თურქმენეთის ელჩი საქართველოში ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილეს შეხვდა
შეხვედრაზე ასევე განიხილეს ეკონომიკური თანამშრომლობის თურქმენეთ-საქართველოს მთავრობათაშორისი კომისიის მორიგ სხდომასთან დაკავშირებული საკითხები
ირაკლი კობახიძე: დღევანდელი დღე საგზაო ინფრასტრუქტურის განვითარებისთვის ნამდვილად ისტორიულია
ქვეშეთი-კობის გზის მშენებლობის პროექტის ფარგლებში, სოფელ ქვეშეთის სოფელ კობთან დამაკავშირებელი 9 კმ-იანი გვირაბის გაჭრა დასრულდა.
ეკონომიკურმა საბჭომ 500 მეგავატამდე სიმძლავრის ენერგეტიკული პროექტების განხორციელებაზე დადებითი გადაწყვეტილებები მიიღო
სხდომაზე ყურადღება დაეთმო ენერგეტიკულ პროექტებში ინვესტიციების განხორციელებას. პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ხაზი გაუსვა
ნულოვანი ნარჩენის დღე საქართველოში - ნაბიჯი სუფთა და ჯანსაღი გარემოსკენ
ღონისძიების ორგანიზატორი იყო კავკასიის გარემოსდაცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციების ქსელი (CENN), საქართველოს გარემოს დაცვისა და
Visa-ს სერვისების მზარდ მიმართულებას ხელოვნურ ინტელექტზე დაფუძნებული ახალი პროდუქტები დაემატა
ციფრული გადახდები უფრო მეტია, ვიდრე ვაჭრობა. ჩვენ შევდივართ თანამედროვე კომერციის ეპოქაში, სადაც გამარჯვებულები სწრაფად გადაადგილდებიან
მაჭახლის ხეობა - მწვანე ენერგიის ზონა
წინასწარი გათვლებით, მაჭახლის ხეობაში მზის ენერგიის გამოყენება წელიწადში 900 კუბურ მეტრ შეშას დაზოგავს, რაც დაახლოებით 300 ხის შენარჩუნება
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი თურქეთის ენერგეტიკისა და ბუნებრივი რესურსების მინისტრს შეხვდა
ეკონომიკის სამინისტროს ინფორმაციით, შეხვედრაზე განხილულ იქნა ქვეყნებს შორის თანამშრომლობის პრიორიტეტული მიმართულებები ენერგეტიკის სექტორში
Climate Action Explained: ახალი დოკუმენტური სერია წარადგენს კლიმატურ გადაწყვეტებს მსოფლიოს 12 ქვეყნიდან
დოკუმენტური ფილმები ხაზს უსვამს, რომ კლიმატის ცვლილების გამწვავების პირობებში მწვანე და უსაფრთხო მომავლის უზრუნველყოფისთვის, ერთ ქვეყანაში
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური, იაპონიის საელჩოს დახმარებით, კიდევ ორ სახანძრო-სამაშველო ავტომობილს მიიღებს
ოფიციალური მიღების ფარგლებში საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსმა, დამსწრეებს სიტყვით მიმართა და ელჩს გაწეული დახმარებისთვის
აზიის განვითარების ბანკმა საქართველოსთან თანამშრომლობის ახალი სტრატეგია დაამტკიცა
ADB-სა და საქართველოს მტკიცე პარტნიორობა აკავშირებს და ჩვენი მიზანია ქვეყანას დავეხმაროთ მწვანე და ინტეგრირებულ ეკონომიკაზე გადასვლასა