ბუდაპეშტში გაიხსნა საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი გამოფენა - „ქალი ხელოვანი - ეპოქის სახე“
ხელოვნების ცენტრში მოწყობილმა ექსპოზიციამ გააერთიანა რამდენიმე თაობის მხატვარი ქალები: ქეთევან მაღალაშვილი, ელენე ახვლედიანი, თამარ აბაკელია
სიღნაღში ბავშვთა საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი გამოფენა - „ბავშვები ქართულ მხატვრობაში“ - გაიხსნა
ბავშვთა საერთაშორისო დღეს ფონდის მხარდაჭერით 500-ამდე ბავშვი კახეთის რეგიონიდან სრულიად უსასყიდლოდ შეძლებს გამოფენის დათვალიერებას
26 მაისი ლევილის ისტორიულ მამულში სახელმწიფოს მიერ მასშტაბურად პირველად აღინიშნა
შეგახსენებთ: ლევილის მამული უკვე მეორედ მასპინძლობს ქართულ ფესტივალს, რომელიც ქართულ ხელოვნებას, კულტურასა და სპორტს ეძღვნება
VIDEO: ქართული დელეგაცია კანის საერთაშორისო კინოფესტივალიდან ნაყოფიერი შედეგებით დაბრუნდა
საერთაშორისო კინოფესტივალის პროგრამის შემდგენლებთან, პროდიუსერებთან, კომპანიების, კინოთეატრების, ონლაინპორტალებისა თუ საერთაშორისო
VIDEO: ნუცა ბუზალაძე 11 მაისს ევროვიზიის ფინალში 24-ე ნომრად წარდგება
საერთო ჯამში ფინალში 26 ქვეყანა წარდგება: შვედეთი, უკრაინა, გერმანია, ლუქსემბურგი, ნიდერლანდები, ისრაელი, ლიეტუვა, ესპანეთი, ესტონეთი,ირლანდია, ლატვია
კახის სახელმწიფო ქართულმა დრამატულმა თეატრმა რუსთაველის ეროვნულ თეატრში წარმოადგინა სპექტაკლი „დაცემული ანგელოზის უკანასკნელი თავშესაფარი“
კულტურის სამინისტროს მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის პირველ ეტაპზე ილია ჭავჭავაძის სახელობის კახის სახელმწიფო თეატრმა თბილისში