მთამსვლელი და კინორეჟისორი რაინჰოლდ მესნერი მესტიის კინოფესტივალში მონაწილეობს
ცნობილი მთამსვლელი და რეჟისორი რაინჰოლდ მესნერი საქართველოს კულტურისა და სპორტის
იორდანიაში საქართველოსა და იორდანიის ჰაშიმიტური სამეფოს კულტურის მინისტრების შეხვედრა გაიმართა
შეხვედრაზე მასპინძელთა შეთავაზებით დაიგეგმა არქეოლოგიური ძეგლების მონახულება, სადაც მომავალში ერთობლივი საქმიანობის დაწყება შეიძლება
Perform Europe-მა 42 პარტნიორობის პროექტი შეარჩია, რომელთა შორის საქართველოდან წარდგენილი ინიციატივებიც მოხვდა
შერჩეულ პროექტებს შორის ერთ-ერთია საქართველოს, სომხეთისა და უკრაინის საერთო ინიციატივა.
თურქმენეთის ელჩი საქართველოს კულტურისა და სპორტის მინისტრის პირველ მოადგილეს შეხვდა
ელჩმა აღნიშნა, რომ თურქმენეთში და მის ფარგლებს გარეთ დიდი თურქმენი პოეტის და ფილოსოფოსის მაახტუმკული ფრაგის 300 წლის იუბილესადმი
საქართველოს დღეები იაპონიაში წარმატებით დასრულდა!
პირველივე დღეს მრავალფეროვანმა კულტურულმა და სპორტულმა ღონისძიებებმა ადგილობრივი მოსახლეობის დიდი ინტერესი გამოიწვია და ორი
ლევილის მამულში ქართული კულტურისა და სპორტისადმი მიძღვნილი ფესტივალის მეოთხე კვირა წარმატებით დასრულდა
გაიმართა კონცერტი ხონის, ოზურგეთისა და ამბროლაურის სალოტბარო სკოლების მოსწავლეთა მონაწილეობით, ხაზგასასმელია, რომ ეს მოსწავლეთა
თბილისის სახელმწიფო კონსერვატორიაში გაიმართა შპს "კრეატივ ივენთის" მიერ ორგანიზებული ყოველწლიური ბავშვთა და მოზარდთა ნამუშევრების გამოფენა, სახელწოდებით "მე მინდა საქართველო მიცნობდეს"!
გამოფენაში მონაწილეობა მიიღო ასამდე სამხატვრო სტუდიის 1300-მა მონაწილემ. მათ შორის გამოჩეულად გვინდა აღვნიშნოთ სამხატვრო სახელოსნო სტუდია
თბილისის აზერბაიჯანულმა, პროფესიულმა, სახელმწიფო დრამატულმა თეატრმა საქართველოს რეგიონებში თეატრალური ტურნე დაიწყო!
საქართველოს კულტურისა და ხელოვნების წარმომადგენლები აცხადებენ, რომ თბილისის აზერბაიჯანული პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი