მოხარული ვარ, გაცნობოთ, რომ პარტიის პოლიტიკური საბჭოს გადაწყვეტილების შესაბამისად, საქართველოს პრეზიდენტის პოსტზე
საქართველოს ახალ პრეზიდენტის არჩევნები 14 დეკემბერს გაიმართება
პრეზიდენტის არჩევის ახალი წესის თანახმად, რომელიც კონსტიტუციით არის განსაზღვრული,
პრეზიდენტი - დღეს საქართველოს პარლამენტი აღარ არსებობს, რადგან მან, თუ ერთმა, მმართველმა პარტიამ თავზე დაიხია კონსტიტუცია! ძალიან მეცოდებიან!
მეცოდება, პირველ რიგში, კობახიძე, როგორც ამ კონსტიტუციის დამწერი. როგორც ჩანს რაღაცები ვერ გათვალა, თორემ არ დასჭირდებოდა,
პარლამენტის თავმჯდომარედ შალვა პაპუაშვილი აირჩიეს
შალვა პაპუაშვილი 2020 წლის 31 ოქტომბერს „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს“ პარტიული სიით აირჩიეს მეათე მოწვევის
შალვა პაპუაშვილი: ჩვენი ეროვნული ინტერესი მარტივია - ჩვენ უნდა გავამთლიანოთ სამშობლო და განვავითაროთ ჩვენი ქვეყანა. ეს არის ჩვენი ქართული ოცნება: ერთიანი, ძლიერი, დამოუკიდებელი საქართველო
გამარჯვების, რომელმაც განამტკიცა და შეინარჩუნა განვლილი 12 წლის განმავლობაში მიღწეული ყველა შედეგი. ეს შედეგი წარმოადგენს იმ
საქართველოს ახალი პარლამენტი ოპოზიციის პროტესტის მიუხედავად პირველი სხდომისთვის შეიკრიბა
საქართველოს დედაქალაქ თბილისში, პარლამენტის წინ მიმდინარე საპროტესტო აქციაში ოპოზიციური პარტიების წევრები და მათი მხარდა