30 წელი სიყვარულით - „ავერსი“!
ამჟამად „ავერსი“ მთელ სამხრეთ კავკასიაში ერთ-ერთი ყველაზე მძლავრი და სტაბილური კომპანიაა. საქართველოში ის 350 აფთიაქს
ღვინის საერთაშორისო კონკურსის IWSC-ის ჟიურის ადგილობრივი მსაჯების ვინაობა ცნობილია
Deik-ის თურქეთ-საქართველოს ბიზნეს საბჭოსა და საქართველოს საერთაშორისო ინვესტორთა ასოციაციის თავმჯდომარეს ოსმან ჩალიშქან მჟავანაძეს თურქეთის რესპუბლიკის გენერალური კონსული ბათუმში ადნან ალთაი ალთინორსი ეწვია
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა ისაუბრეს თურქეთ-საქართველოს სავაჭრო ეკონომიკურ ურთიერთობებზე, საქართველოს სიანვესტიციო
ირაკლი ნადარეიშვილი: ხელოვნური ინტელექტის მეშვეობით ეკონომიკის ტრადიციული დარგების ტრანსფორმაცია ჩვენი ეკონომიკური პოლიტიკის პრიორიტეტია
ირაკლი ნადარეიშვილის ინფორმაციით, საქართველო ჩინეთის საერთაშორისო იმპორტის გამოფენაზე, რომელიც მსოფლიოში მსგავსი პროფილი
ვილ ჰილი: სასიამოვნო იყო იმის დანახვა, თუ როგორ დაუახლოვდა საქართველო ხარისხისა და საერთაშორისო მეღვინეობის სტანდარტს
კარგად მახსოვს, რომ გასულ წელს ყველანი ძალიან დიდი შთაბეჭდილებების ქვეშ ვიყავით. ზოგიერთ ქართულ ღვინოს, რომელიც კონკურსში
მიხეილ დუნდუა - მთავრობის ეფექტურობის ინდექსში საქართველომ შეფასების ახალი ისტორიული მაქსიმუმი დააფიქსირა და მსოფლიო ბანკის წევრ ქვეყნებს შორის 35-ე პოზიციამდე დაწინაურდა
დუნდუას განმარტებით, აღნიშნული მაჩვენებლით საქართველომ გაასწრო ევროკავშირის წევრ 12 ქვეყანას, ნატო-ს წევრ 14 სახელმწიფოს
„ბეკო“ საქართველოს გენერალური დირექტორი: „დაწყებული გვაქვს კომუნიკაცია, რთულია საუბარი, გააძვირებს თუ არა ეს პროდუქციას” - ბიზნესი ახალ რეგულაციებზე
როგორც მეჰმედ მელექი აცხადებს, ამ ეტაპზე რთულია საუბარი, ეს რა გავლენას იქონიებს პროდუქციის ფასზე, რადგან ტექნიკური გადაწყობა