#GIU-ს ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტი, ანრი (ანზორ) მექვაბიშვილი EURO2024-ზე!
ანრი დინამო თბილისისა და საქართველოს ნაკრების საყრდენი ნახევარმცველია და
მაარიფის სკოლაში, საბავშვო ბაღის აღსაზრდელებმა სასწავლო წლის დასრულება საზეიმოდ აღნიშნეს
მაარიფის სკოლები თანმიმდევრულად ავითარებს მოსწავლისთვის პოზიტიური გარემოს შექმნის, ციფრული განათლების გზაზე დადგომით, გლობალური პერსპექტივის
საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის სიტყვით გამოსვლა “Erasmus+”-ის პროექტ “RE-DIRECTION”-ის პრიორიტეტებს შეესაბამება
მინისტრის განცხადებით, საქართველოს განათლების სისტემაში დაშვებული იქნება დისტანციური სწავლება – კერძოდ, როგორც ნაწილობრივ, ისე სრულად ონლაინ
GIU-ს ს ჟურნალისტიკის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტების პრაქტიკული ლექცია ტელევიზიაში!
მომავალი ჟურნალისტები უშუალოდ გაეცნენ ტელევიზიის სტუდიაში მუშაობის სპეციფიკას, ეთერში გასასვლელი მასალის მომზადების, მონტაჟისა და ჟურნალისტის
მეგობრული მატჩი ფეხბურთში!
მაარიფის სკოლები თანმიმდევრულად ავითარებს მოსწავლისთვის პოზიტიური გარემოს შექმნის, ციფრული განათლების გზაზე დადგომით, გლობალური
ჯიუ სტუდენტურ საზაფხულო ფესტივალზე მთაწმინდის პარკში
GIU-ს სტენდთან მისულ დამთვალიერებლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ ჩართულიყვნენ სხვადასხვა აქტივობებში.
საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტმა ჯიუ-მ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა „საქართველოში ნანუმის კორეულ ფონდთან“!
ავის მხრივ, ფონდი კი დაეხმარება ჯიუ-ს სტუდენტებს კორეული ენისა და კულტურის საკითხების უკეთ შესწავლაში და აქტიურად ჩაერთვება უნივერსიტეტის ახალი აკადემიური პროგრამების
GIU-ს სტუდენტური კონფერენცია 2024!
ჯიუ-ს სტუდენტებთან ერთად, კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობას იღებდნენ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
რესურსცენტრების ხელმძღვანელებისა და სკოლის დირექტორების ვიზიტი მაარიფის სკოლაში
რესურსცენტრების ხელმძღვანელებმა და დირექტორებმა გამოთქვეს სურვილი, ერთობლივ პროექტებსა და სპორტულ აქტივობებში მიიღონ მონაწილეობა
ვიზიტი აზერბაიჯანის მაარიფის ახალ სკოლაში!
სტუმრებს სკოლის დირექტორმა და ადმინისტრაციის ხელმძღვანელებმა საგანმანათლებლო სივრცეები გააცნეს. შეხვედრაზე განიხილეს ასევე ახალი სასწავლო წლიდან
თურქმენეთის ელჩი საქართველოში დ. სეიტმამმედოვი საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრს შეხვდა
შეხვედრაზე ასევე განიხილეს თურქმენეთსა და საქართველოში გამართულ საერთაშორისო ოლიმპიადებში, კონფერენციებში, სემინარებსა და სხვა ღონისძიებებში
მრგვალი მაგიდა: „ციფრული გამოწვევები და ჟურნალისტური განათლება“
სასწავლებლის ჟურნალისტიკის სპეციალობის აკადემიურმა პერსონალმა და საგანმანათლებლო პროგრამების ხელმძღვანელებმა იმ გამოწვევებსა და სიახლეებზე