პრემიერ-მინისტრი ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის დელეგაციას შეხვდა
შეხვედრისას ხაზი გაესვა საქართველოსა და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკას შორის არსებულ ნაყოფიერ პოლიტიკურ და ეკონომიკურ
საქართველომ და ჩინეთმა ხელი მოაწერეს შეთანხმებას ჩვეულებრივი პასპორტის მფლობელთათვის ვიზების ორმხრივი გაუქმების შესახებ
დოკუმენტს ხელი მოაწერეს საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრმა ი. დარჩიაშვილმა და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ელჩმა საქართველოში ჭოუ ციენი
სოზარ სუბარი ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის საელჩოს წარმომადგენლებს შეხვდა
მხარეებმა შეხვედრაზე ძირითადად ორ ქვეყანას შორის არსებულ ურთიერთობასა და სამომავლო თანამშრომლობაზე ისაუბრეს.
ჩინეთმა მთვარის შესასწავლად კოსმოსური თანამგზავრი გააგზავნა
მოსალოდნელია, რომ სატელიტი მოკლე ფრენის შემდეგ რაკეტას გამოეყოფა და მთვარის ორბიტაზე დაგეგმილ ადგილას რამდენიმე დღეში განთავსდება
ჩინეთმა საქართველოს მოქალაქეებისთვის უვიზო მიმოსვლა დააწესა
ეს არის უმნიშვნელოვანესი გადაწყვეტილება, რომელიც ჩვენს თანამოქალაქეებს გაუმარტივებს ჩინეთში მოგზაურობა და ახალ შესაძლებლობებს შექმნის
VIDEO/პრემიერ-მინისტრი საქართველოში ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს შეხვდა
საუბარი შეეხო ორი ქვეყნის მჭიდრო მეგობრულ ურთიერთობებს, რაც გასულ წელს სტრატეგიული პარტნიორობის დონეზე გაღრმავდა, ასევე - თანამშრომლობის სამომავლო
აკადემიის სტუდენტებისთვის ჩატარდა სასერტიფიკატო ტრენინგი სახელწოდებით „ჩინეთსა და უცხო ქვეყნებს შორის ხიდის მშენებლობა”
აკადემიის სტუდენტებისთვის ჩატარდა ერთთვიანი სასერტიფიკატო ტრენინგი სახელწოდებით „ჩინეთსა და უცხო ქვეყნებს შორის ხიდის მშენებლობა
VIDEO/საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტისა და ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ინსტიტუტის ორგანიზებით გაზაფხულის ფესტივალი - ჩინური ახალი წელი აღინიშნა
საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტის კანცლერმა ელისო ელისაშვილმა სტუმრებს ჩინური ახალი წლის დადგომა მიულოცა და ყველას
VIDEO/ჩინეთის ელჩი საქართველოში ჭოუ ციენი საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტის კანცლერის - ელისო ელისაშვილის რუბრიკაში
ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში - ჭოუ ციენ ექსკლუზიურად საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტის კანცლერის - ელი ელისაშვილის რუბრიკაში