გაფანტული სკლეროზის მქონე პაციენტებს ახლად დანიშნული მინისტრი მკურნალობის დაფინანსების საკითხის განხილვას დაჰპირდა
საქართველოში, წლების განმავლობაში გაფანტული სკლეროზის მკურნალობის მიმართულებით, უმნიშვნელოვანესი ნაბიჯები გადაიდგა
PSP-ს ბლოგი: მზისგან დამცავის მნიშვნელობა და გამოყენების წესები
ფარამაცერისის მზისგან დამცავი SPF100+ რეკომენდირებულია ადამიანებისთვის, რომლებიც გამოირჩევიან კანის მაღალი მგრძნობელობით. მგრძნობიარე კანისთვის განკუთვნილი
PSP-ს ბლოგი: შილაკი - რა უნდა ვიცოდეთ გელ-ლაქის შესახებ?
შილაკის დროს გამოიყენება ულტრაიისფერი (UV) სინათლე ლაქის გასამყარებლად. ეს პროცესი ქმნი UVA რადიაციას - იგივე მავნე სხივებს, რომლებიც დაკავშირებულია
საქართველოში ონკო-ენდოკრინოლოგიის მიმართულებით რიგით მეორე საერთაშორისო კონფერენცია ტარდება
ღონისძების მიზანია, ონკო-ენდოკრინოლოგიის დარგში საერთაშორისო გამოცდილების, მსოფლიოში უახლესი მიღწევების შესწავლა და ჩვენი ქვეყნის პრაქტიკაში
ოფთალმოლოგიური დაავადების მქონე პაციენტები სახელმწიფოს თანადგომის იმედზე არიან
არსებობს სიბრმავის გამომწვევი 4 დაავადება: გლაუკომა, კატარაქტა, მაკულის ასაკობრივი დეგენერაცია და დიაბეტური რეტინოპათია (დიაბეტური მაკულის შეშუპება)
სამედიცინო საზოგადოება ჰიპერტენზიის პირისპირ 3 წლიან მარათონში ერთიანდება “ბრძოლა მომავლისთვის 50/27”
შეხვედრის მიზანს, საქართველოს სამედიცინო საზოგადოების 3 წლიან პერპექტივაში ჰიპერტენზიასთან ბრძოლაში გაერთიანება წარმოადგენდ
სამედიცინო საზოგადოება ჰიპერტენეზიის პირისპირ არტერიულ ჰიპერტენზიის ცნობადობის და კონტროლის გაუმჯობესების 3 წლიანი კამპანია საქართველოში - “ბრძოლა მომავლისთვის 50/27“
ღონისძიებას გახსნის საქართველოს კარდიოლოგთა საზოგადოების პრეზიდენტი, არჩილ ჩუხრუკიძე, რომელიც მოწვეულ სამედიცინო საზოგადოებას და მედიას
მკურნალობა გულისხმობს ანტიანგიოგენეზური პრეპარატების შეყვანას თვალშიდა ინექციების სახით, რათა დაავადების პროცესი დროულად შეჩერდეს