თბილისის სპორტის სასახლეში სტარტი აიღო ძიუდოს საერთაშორისო ტურნირმა
"თბილისი არენა" სპორტის სასახლეში დღეს სტარტი აიღო ძიუდოს საერთაშორისო ტურნირმა. თბილისის გრან სლემის პირველ დღეს, ჩვენი ქვეყნის ღირსებას 14 სპორტსმენი იცავს: ჯაბა პაპინაშვილი, ნიკა ხუზაურაშვილი, თორნიკე მაზიაშვილი, ამირან დარბაისელი (ყველა – 60 კგ), თემურ ნოზაძე, ლაშა ნადირაძე, ხვიჩა გაფრინდაშვილი, ლუკა საგანელიძე (ყველა – 66 კგ), ჯულიეტა როდონაია (48 კგ), ანანო მორგოშია (52 კგ), ეთერ ლიპარტელიანი, ნინო ლოლაძე, ნინო წიკლაური, სოფიო ბედოშვილი (ყველა – 57 კგ).
მათგან ნოზაძე, ნადირაძე, ლიპარტელიანი და ლოლაძე ტურნირის მეოთხედფინალში იჭიდავებენ.
ნოზაძე ნახევარფინალში გასასვლელად ნეიტრალური დროშით მოასპარეზე ტუმასიანს დაუპირისპირდება, ნადირაძე უზბეკ ორტიკოვს შეხვდება, ლიპარტელიანის მეტოქე გერმანელი სტრკი იქნება, ლოლაძის კი – ბრაზილიელი ლიმა.
თბილისის გრან სლემის ძიუდოს ტურნირში 52 ქვეყნის ძიუდოისტები მონაწილეობენ. საქართველოს ნაკრები ტურნირზე 37 (28 მამაკაცი და 9 ქალი) სპორტსმენით არის წარმოდგენილი.
შეჯიბრების ფინალური ბლოკი თბილისის დროით 17:00 საათზე დაიწყება, ხოლო მის პირდაპირ ტელერეპორტაჟს საქართველოს პირველი არხი შემოგთავაზებთ.