ქართული ფინალის მოლოდინში

გამოქვეყნებულია სპორტი
პარასკევი, 31 მარტი 2017 15:58

რამდენიმე საათია, თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში, ძიუდოში თბილისის გრან პრი მიმდინარეობს.   საქართველოს ნაკრების ძიუდოისტები ამირან პაპინაშვილი (60 კგ) და ლაშა გიუნაშვილი (66 კგ) თბილისის გრან პრის ფინალში გავიდნენ. პაპინაშვილმა ნახევარფინალში რუს ალბერტ ოგუზოვს ვაზარით მოუგო. გიუნაშვილმა ფინალში გადასასვლელ შეხვედრაში ბრაზილიელ ჩარლს ჩიბანას ასევე ვაზარით აჯობა.

ტურნირზე ფინალური ბლოკი 17:00საათიდან დაიწყება.

წაკითხულია 391 ჯერ

Related items

  • საქართველოს წყალბურთელთა ნაკრები ზედიზედ მესამე ევროპირველობაზე გამოვა

    საქართველოს წყალბურთელთა ნაკრები ზედიზედ მესამე ევროპის ჩემპიონატზე ითამაშებს. წყალბურთელთა 33-ე ჩემპიონატის ფინალურ ეტაპს ესპანური ბარსელონა, 14-28 ივლისს უმასპინძლებს.

    ევროპის ჩემპიონატი “ბერნატ პიკორნელის“ სახელობის საცურაო კომპლექსზე ჩატარდება, რომელიც 1969 წელს გაიხსნა და ამ დრომდე არაერთ პრესტიჟულ შეჯიბრებას, მათშორის ბარსელონას 1992 წლის ოლიმპიურ თამაშებს უმასპინძლა საწყლოსნო სახეობებში. ევროპის ჩემპიონატის დასკვნით ეტაპზე, 16 საუკეთესო ნაკრები ითამაშებს.

    საქართველოს ნაკრები, რომელსაც რევაზ ჩომახიძე წვრთნის A-ჯგუფში იასპარეზებს და მეტოქეებად უნგრეთის, იტალიისა და გერმანიის ნაკრებები ეყოლება. აღსანიშნავია, რომ ევროპის ჩემპიონატზე წარდგება ქართველი მსაჯი ირაკლი კიკალიშვილი, რომლისთვისაც ეს ევროპირველობა ჩვენი ნაკრების მსგავსად მესამე იქნება. ბარსელონაში დელეგატად იმუშავებს, საქათველოს საწყლოსნო სახეობათა ფედერაციის ვიცე-პრეზიდენტი ალექსანდრე ბითაძე.

    ევროპის ჩემპიონატის ფინალური ეტაპის საგზური, ჩვენმა ნაკრებმა პლეი ოფში ისრაელის ნაკრების დამარცხებით დაიბევა. საქართველომ ისრაელს ორჯერ სძლია - 12:1 (შინ) და 11:10 (სტუმრად) და 16 საუკეთესოს შორის მესამედ მოიპოვა ადგილი. რევაზ ჩომახიძის გაწვრთნილი გუდნი უძლიერეს ჯგუფში მოხვდა - უნგრეთი ცხრაგზის ოლიმპიური ჩემპიონია, სამ-სამჯერ ვერცხლი და ბრინჯაო აქვს მოპოვებული, ევროპის ჩემპიონატებზე - 12 ოქრო, 6 ვერცხლი, ამდენივე ბრინჯაო, მსოფლიოზე - 3 ოქრო, 7 ვერცხლი და 1 ბრინჯაო. ოლიმპიური თამაშები სამჯერ მოიგო იტალიამ , ისინი ბოლოს სწორედ ბარსელონაში, 1992 წლის ოლიმპიურ თამაშებზე გახდნენ ჩემპიონები. ორჯერ ვერცხლისა და სამჯერ ბრინჯაოს მედალს დასჯერდნენ; ევროპაზე - 3 ოქრო, 2 ვერცხლი და 6 ბრინჯაო, მსოფლიოზე კი - 3 ოქრო, 2 ვერცხლი და 1 ბრინჯაო ერგოთ. გრანდებთან შედარებით, გერმანიას მოკრძალებული შედეგები აქვს - ისინი შორეულ 1928 წელს გახდნენ ოლიმპიური ჩემპიონები, 2-ჯერ ვერცხლის და ერთხელ ბრინჯაოს მედლები დაისაკუთრეს. ევროპის ჩემპიონატებზე - 2 ოქრო, 4 ვერცხლი და 3 ბრინჯაო მოიპოვეს, მსოფლიოზე კი მხოლოდ ერთხელ გავიდნენ მესამე ადგილზე.
     
    საქართველოს ნაკრები სადებიუტო ევროპის ჩემპიონატზე, 2014 წელს ბუდაპეშტში წარდგა და შვიდივე შეხვედრა დათმო. 2016 წელს, ბელგრადში გამართულ ევროპის ჩემპიონატზე, ქართველებმა ისტორიული გამარჯვება მოიპოვეს თურქეთთან (12:11) და 16 გუნდში მე-14 ადგილი დაიკავეს. საქართველოს ნაკრების მიზანი წინა ევროპის ჩემპიონატებზე ნაჩვენები შედეგის გაუმჯობესება და მინიმუმ ორი თამაშის მოგებაა.

    ნაკრების ბირთვს ის წყალბურთელები შეადგენენ, რომელთაც ორივე ევროპის ჩემპიონატზე (ბუდაპეშტი, ბელგრადი) ითამაშეს და დიდი გამოცდილებაც დაუგროვდათ. გუნდი გამოცდილი და ახალგაზრდა, ნიჭიერი წყალბურთელების ნაზავს შეადგენს. საინტერესოა, რომ ორივე ევროპირველობაზე, ნაკრების თამაშში დიდ როლს ასრულებდნენ ლეგიონერები, წლევანდელ ჩემპიონატზე კი საქართველოს ნაკრების სახელით მხოლოდ ორი მოთამაშე - მარკო ელაჩა და დამირ ცრეპულია გამოვა. საქართველოს ნაკრებმა დასკვნითი მოსამზადებელი ეტაპი თბილისში გაიარა და საერთაშორისო ტურნირის, მერიის თასის გამარჯვებულიც გახდა. რევაზ ჩომახიძის გუნდმა ყაზახეთის, სლოვაკეთის და თურქეთის ნაკრებები დაამარცხა. ეს ორი უკანასკნელი ევროპის ჩემპიონატზე, ჩვენი გუნდის პოტენციური მეტოქეა. ჯგუფური ეტაპის დასრულების შემდეგ, უკეთესი ადგილების დასაკავებლად გასამართ ბრძოლაში ჩვენი გუნდი დიდი ალბათობით, რომელიმე მათგანს მაინც შეხვდება. საქართველოს ნაკრები ბარსელონაში 14 ივნისს გაემგზავრება და სასტუმრო “Fira Congress”-ში დაბინავდება. ევროპირველობის მატჩების პირდაპირ რეპორტაჟს საზოგადოებრივი მაუწყებელი გადასცემს.

  • გურამ თუშიშვილი ორთვიანი დისკვალიფიკაციით დასაჯეს

    ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციის გადაწყვეტილებით გურამ თუშიშვილი თბილისის გრანპრიზე ვერ იჭიდავებს. ამის მიზეზი გახდა გურამ თუშიშვილის მონაწილეობა შარშან ყაზახეთში გამართულ კურაშის მსოფლიოს ჩემპიონატზე. ინფორმაციას საქართველოს ძიუდოს ფედერაცია ავრცელებს.

    ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციის ახალი დებულების მიხედვით ძიუდოისტებს, რომლებიც არიან ძიუდოს საერთაშორისო რეიტინგში ეკრძალებათ სპორტის სხვა ძალისმიერ სახეობებში მონაწილეობა. თუშიშვილმა ორთვიანი დისკვალიფიკაცია მიიღო, რომლის ათვლა 25 მარტიდან დაიწყო.

    დებულება კრძალავს ნებართვის გარეშე ძიუდოისტების მონაწილეობას სხვა ძალისმიერ სპორტის სახეობაში გამართულ საერთაშორისო შეჯიბრებებში, გურამ თუშიშვილის შემთხვევაში, კურაშის მსოფლიოს ჩემპიონატზე სპორტსმენის მონაწილეობის შესახებ საქართველოს ძიუდოს ფედერაცია ინფორმირებული არ იყო და თუშიშვილი ყაზახეთში გაემგზავრა დამოუკიდებლად.

  • მედია ჰოლდინგ Georgian Times-ისა და კომპანია GORBI-ს ორგანიზებით, 2016 - 2017 წ წარმატებული კომპანიების დაჯილდოების ცერემონიალი გაიმართა

    14 დეკემბერს, თბილისი „გარდენ ჰოლში“, მედია ჰოლდინგ Georgian Times-ისა და საზოგადოებრივი აზრისა და მარკეტინგული კვლევების კომპანია GORBI-ს ორგანიზებით, 2016 - 2017 წლების ყველაზე წარმატებული კომპანიების დაჯილდოების ცერემონიალი გაიმართა.

    რეიტინგის ფარგლებში გამოვლინდა 2016 - 2017 წლის საქართველოს 30 საუკეთესო კომპანია/ბიზნესმენი:

    1. ავერსი
    2. ბაზის ბანკი
    3. გაა ჰოლდინგი
    4. გალფი
    5. გეოპლანტი
    6. გეოპროდუქტი
    7. გიუაანი
    8. დუგლაძეების ღვინის კომპანია
    9. ენ სი სი
    10. ვაგონმშენებელთა ჰოლდინგი
    11. ვენდისი
    12. ზარაფხანა
    13. კავკასიის ავტოიმპორტი
    14. კულა
    15. ემ ჯი
    16. მტკვარი ენერჯი
    17. ნეოგაზი
    18. ნიკორა სუპერმარკეტი
    19. ნიუთაიმი
    20. ომეგა ჯგუფი
    21. ორბი ბათუმი
    22. პსპ
    23. საქნახშირი
    24. საერთაშორისო ენერგეტიკული კორპორაცია
    25. საქართველის ინდუსტრიული ჯგუფი
    26. სოკარ ჯორჯია პეტროლეუმი
    27. სოკარ ჯორჯია გაზი
    28. ქართული ლუდის კომპანია -ზედაზენი
    29. შუხმან ვაინს ჯორჯია
    30. ჰიუნდაი ავტო საქართველო

    აღნიშნული კომპანიებიდან, საუკეთესოთა შორის საუკეთესო, გრან-პრის მფლობელი გახდა "საქრთველოს ინდუსტრიული ჯგუფი", რომელიც ტრადიციისამებრ, ღონისძიებაზე კენჭისყრის საფუძველზე, თავად ბიზნესმენებმა დაასახელეს.

    რეიტინგის ფარგლებში ასევე შეირჩა საუკეთესო ინვესტორები:

    1. ანაკლიის განვითარების კონსორციუმი
    2. დრიმლენდ ოაზისი
    3. ლისი დეველოპმენტი
    4. ჯეოსთილი
    5. ჯეოპარსი

    მათგან საუკეთესო კომპეტენტურმა ჟიურიმ გამოავლინა და ჯილდო "ანაკლიის განვითარების კონსორციუმს" გადაეცა.

    ღონისძიებას 35 მედია საშუალება აშუქებდა, (მათ შორის ონლაინ-გამოცემა “ნიუსდეი საქართველო”), რომელებიც, ქართული ბიზნესის მხარდაჭერასა დაპოპულარიზაციაში შეტანილი წვლილისათვის, სპეციალური დიპლომებით დაჯილდოვდნენ.

    ასევე, გამოვლინდა ჟურნალისტების სიმპათია (საუკეთესო რესპოდენტი) და გამარჯვებულად კომპანია „შუხმან ვაინს ჯორჯიას“ წარმომადგენელი ნუცა აბრამიშვილი დასახელდა.

    პროექტის მიზანია: ეროვნულ ბიზნესში ყველაზე წარმატებული დარგების განსაზღვრა, დიალოგის მხარდაჭერა ბიზნესს, ხელისუფლებასა და საზოგადოებას შორის. ქართული ბიზნესის ახალი იმიჯის ჩამოყალიბება, ახალი პერსპექტიული კომპანიების წარმოჩენა და რაც მთავარია, ქართული ბიზნესის მიმართ მსოფლიო ბიზნეს-საზოგადოების ყურადღების მიპყრობა. ბიზნეს-რეიტინგის წვლილს არა მხოლოდ საქმიანი, არამედ პოლიტიკური სამყაროც აღიარებს.

    ცერემონიალზე სხვადასხვა ნომინაციებში გამოვლენილი ბიზნესმენები ტრადიციისამებრ სამკერდე „ოქროს ჯვრით“ დაჯილდოვდნენ, საუკეთესოთა შორის საუკეთესოს კი გადაეცა გრან-პრი, ბიზნესის ეროვნული ჯილდო, ხელნაკეთი და ექსკლუზიური კომპოზიცია „ბოლნური ჯვარი“, რომელიც დამზადებული ძვირფასი ლითონებისგან: ოქრო (31,5გრ) ვერცხლი (12გრამი), ბრილიანტი (1 ცალი), ლურჯი საფირონი (1ცალი), ფირუზი (4 ცალი), ცირკონი (2 ცალი), მწვანე ძოწი (2 ცალი).

    ბიზნეს რეიტინგის ღონისძიების ფარგლებში წელს უკვე მეორედ გაიმართა. Investment Award - ის მიზანია წარმოაჩინოს და პოპულარიზაცია გაუწიოს ინვესტორებს, საინვესტიციო პროექტებს, რომლებიც უკვე განხორციელდა, ან მიმდინარეა და ჯერ არ დასრულებულა.

    გასული წლის საუკეთესო ინვესტორად დასახელდა ომეგა ჯგუფი და ზაზა ოქუაშვილი.

    მედია ჰოლდინგი Georgian Times და საზოგადოებრივი აზრისა და მარკეტინგული კვლევების კომპანია GORBI ბიზნეს რეიტინგს 1995 წლიდან ატარებს.

    პროექტის მხარდამჭერები არიან:
    • ქალაქ თბილისის მერია
    • ეკონომიკის სამინისტრო
    • სოფლის მეურნეობის სამინიტრო
    • ფინანსთა სამინისტრო
    • ინფრასტრუქტურის სამინისტრო
    • GCCI
    • ICC ჯორჯია
    • თანაინვესტირების ფონდი

    პროექტის პარტნიორები არიან:

    • საქართველოს სავაჭრო სამრეწველო პალატა
    • საერთაშორისო სავაჭრო სამრეწველო პლატა
    • საპაერტნიორო ფონდი
    • თანაინვესტირების ფონდი

    მედია პარტნიორები აიან:

    საზოგადოებრივი მაუწყებელი
    იმედი
    იბერია
    ტვ პირველი
    პალიტრა ნიუსი
    საფერავი TV
    რაგბი ტვ
    ობიექტივი
    სტარვიზია
    მუზიკბოქსი
    ფორტუნა
    ავტორადიო
    თბილისელები
    ჯორჯიან თაიმსი
    ჯორჯია თუდეი
    კავკასიან ბიზნეს ვიკი
    რეზონანასი
    პრაიმთაიმი
    ქართული სიტყვა
    სვობოდნაია გრუზია
    ბიზნეს მედია
    ვერსია
    ქართული აზრი
    Geotimes.ge
    Award.com.ge
    Kvira.ge
    Georgianpress.ge
    For.ge
    Liderinfo.ge
    NewsDay.ge
    Reportiori.ge
    Economic.ge
    Metronome.ge
    Timer.ge
    Fact2.ge

    წლების მანძილზე ბიზნეს-რეიტინგში გამარჯვებული კომპანიები და ბიზნესმენები იყვნენ:

    1. TBC ჯგუფი - მამუკა ხაზარაძე
    2. კოკა კოლა ბოთლერს ჯორჯია - თემურ ჭყონია
    3. ყაზბეგი - გოგი თოფაძე
    4. ყაზბეგი კასტელი - გოგი თოფაძე
    5. GWS _ ლევან გაჩეჩილაძე
    6. შპს სამგორი 94 - ავთო წერეთელი
    7. შპს თბილავიამშენი - პანტიკო თორდია
    8. TBC ბანკი - ვახტანგ ბუცხრიკიძე
    9. გაერთიანებული ქართული ბანკი - ვანო ჩხარტიშვილი
    10. შპს სამგორი 94 - ავთო წერეთელი
    11. ჯეოსელი - ოსმან თურანი
    12. ჯეოსელი - ოსმან თურანი
    13. ჯეოსელი - ოსმან თურანი და საქართველოს ბანკი-ირაკლი გილაური
    14. სოკარ ენერჯი ჯორჯია - მაჰირ მამმედოვი
    15. საქართველოს ბანკი - ირაკლი გილაური
    16. ვისოლ ჯგუფი - სოსო ფხაკაძე
    17. სოკარ პეტროლეუმ ჯორჯია - დავით ზუბიტაშვილი

    გასული წლის საუკეთესო ინვესტორი გახდა „ომეგა ჯგუფი და ზაზა ოქუაშვილი“.
    საუკეთესო კომპანიებისა და ბიზნესმენების გამოვლენაში დამოუკიდებელი ექსპერტები, ეკონომიკური პროფილის უწყებათა ხელმძღვანელები, ეკონომიკური პროფილის ჟურნალისტები, კონსალტინგური კომპანიის, არასამთავრობო ორგანიზაციების, ფონდების, სოციოლოგიური კვლევების სამსახურები ღებულობენ მონაწილეობას.

    კვლევა ტარდება ფინანსთა სამინისტროს მიერ მოწოდებულ სიაზე დაყრდნობით, რომელთაც საქართველოს ბიუჯეტში 1 000 000 ((ერთი მილიონი დოლარის ექვივალენტი ლარში) და მეტი შეაქვთ. ჩვენმა კომპეტენტურმა ჟიურიმ კი მათგან საუკეთესოთა შორის საუკეთესონი გამოავლინა.

    საუკეთესო ინვესტორი წელსაც კომპეტენტურმა ჟიურიმ გამოავლინა.

    კომპანიების შეფასების კრიტერიუმებია:

    მეწარმეთა ინტერესების დაცვა, საზოგადოებრივი იმიჯი, ქველმოქმედება/მეცენატობა, სარეკლამო კამპანიის ეფექტურობა, ახალი სამუშაო ადგილები, საქმიანობის სტაბილურობა, სოციალური კორპორატიული პასუხისმგებლობა, კომპანიის ზრდა/წარმატებულობა, აღიარება საზღვარგარეთ, საზოგადოებასთან ურთიერთობა, ეფექტური მარკეტინგი, ფინანსური გამჭვირვალეობა, საინვესტიციო მიმზიდველობა. ინოვაციური პროექტები, გუნდის პროფესიონალიზმი, მცირე და საშუალო ბიზნესის ხელშეწყობა, მუდმივი პროგრესი და ახალი ტექნოლოგიები, ხარისხის გარანტი.

    ტრადიციულად, ბიზნეს - რეიტინგის საზეიმო გალა ვახშამს საკანონმდებლო, აღმასრულებელი, ხელისუფლების წევრები, ბიზნესმენები, არასამთავრობო ორგანიზაციების, ინტელიგენციის, დიპლომატიური კორპუსის, ადგილობრივი და უცხოური მასმედიის წარმომადგენლები დაესწრნენ.

     

  • საქართველო ელიტ-რაუნდშია!

    საქართველოს 17-წლამდე ნაკრებმა ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი ციკლის მეორე ტურში მონტენეგრო 2:0 დაამარცხა და ელიტ-რაუნდის საგზური ვადაზე ადრე მოიპოვა.

    გიორგი ნემსაძის გუნდმა მეტოქეს დამაჯერებლად აჯობა. გოლებით ზურიკო დავითაშვილი და ხვიჩა კვარაცხელია გამოირჩნენ.
    ტურის მეორე შეხვედრაში იტალიამ ლატვია 1:0 დაამარცხა და საქართველოსთან ერთად ჯგუფიდან გასვლა იტალიელებმაც ვადამდე გაინაღდეს.

    შესარჩევი ეტაპის ბოლო ტურში საქართველოს 17-წლამდე ნაკრები იტალიას დაუპირისპირდება. მატჩი 30 ოქტომბერს, მიხეილ მესხის სახელობის სტადიონზე გაიმართება.

    საქართველო U17 - მონტენეგრო U17

    თბილისი, „მიხეილ მესხი“

    საქართველო U17: ხარშილაძე, კაპანაძე, გელაშვილი, ნონიკაშვილი აზაროვი, კვარაცხელია, გულიაშვილი (73’ გაგუა), დავითაშვილი (80+3’ მოისწრაფიშვილი), აბზიანიძე (65’ ლორდქიფანიძე), მექვაბიშვილი, შალიკაშვილი

    სათადარიგო შემადგენლობა: კუტალაძე, ბაქრაძე, ჯანგველაძე, ლომთაძე, შვარცი

    მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ნემსაძე

    მონტენეგრო U17: რადულოვიჩი, პუპოვიჩი, რადენოვიჩი, მილიკიჩი, ოსმანოვიჩი, პ. ვუკჩევიჩი, ბოჟოვიჩი (65’ მიკიჩი), დრინჩიჩი, ი. ვუკჩევიჩი (76’ შიმუნი), გასევიჩი (41’ მუზუროვიჩი), დინოსა

    სათადარიგო შემადგენლობა: ჟივანოვიჩი, მუდრეშა, კრივოკაპიჩი, ვუიანოვიჩი, დუბლიევიჩი

    მთავარი მწვრთნელი: ბორის მილიჩკოვიჩი

    მსაჯები: გლენ ნიბერგი (შვედეთი), ფრედერიკ კლივერი (შვედეთი), იაშარ აბასოვი (აზერბაიჯანი), რაჰიმ ჰასანოვი (აზერბაიჯანი)

    გაფრთხილება: 2’ დავითაშვილი, 19’, 31’ ოსმანოვიჩი, 21’ მილიკიჩი, 27’ რადენოვიჩი, 62’ აბზიანიძე, 64’ ვუკჩევიჩი

    გაძევება: 31’ ოსმანოვიჩი

    გოლები: 1:0 დავითაშვილი (28), 2:0 კვარაცხელია (46)


    იტალია U17 - ლატვია U17 1:0 

    თბილისი, „დავით პეტრიაშვილი არენა“

    იტალია U17: რუსო, ბარაზეტა, ლეონე (70’ სანდრი), არმინი, სერპე, გიაბუა, ვერგანი, რიკარდი, ბუა (80+1’ პონსი), გრეკო, ფაგოლი (65’ კორტინოვისი)

    სათადარიგო შემადგენლობა: გელმი, მიკელოტი, გისლანდი, ტონინი, ივერუ, პეტრელი

    მთავარი მწვრთნელი: კარმინე ნუნძიატა

    ლატვია U17: დუბოდელოვსი, ტრუსკოვსკისი, ლიბეკსი, ოზოლინში, ვარსლავანსი, ვილერსი (80+1’ კარტიშოვსი), მაგრინსი, კალნინში (41’ კრიუკოვიჩსი), სიდოროვსი (64’ ვილიუმსონსი), ფედოროვიჩსი, კირკილსი

    სათადარიგო შემადგენლობა: სოროკინსი, გრიგორიევსი, ჟურავლიოვსი, ილჟინსი, ბამბალსი, სილვესტროვსი

    მთავარი მწვრთნელი: იგორს სტეპანოვსი

    მსაჯები: ერიკ ლამბრეხტსი (ბელგია), კარელ დე როკერი (ბელგია), ლევან ვარამიშვილი (საქართველო), გიორგი კიკაჩეიშვილი (საქართველო)

    გაფრთხილება: 52’ ლეონე, 73’ ლიბეკსი, 80+4’ ვერგანი

    გოლი: 1:0 ფაგოლი (19)

  • 17-წლამდელები ევროშესარჩევისთვის მზადებას იწყებენ

    24-30 ოქტომბერს საქართველოს 17-წლამდე ნაკრები ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევ ციკლს იწყებს. გიორგი ნემსაძის გუნდი თბილისში უმასპინძლებს იტალიის, მონტენეგროსა და ლატვიის ნაკრებებს.

    17-წლამდელები ტურნირისწინა ბოლო, დასკვნით შეკრებას 17 ოქტომბრიდან დაიწყებენ და მთავარმა მწვრთნელმა უკვე შეარჩია სასურველი 23 ფეხბურთელი.

    ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი ეტაპის პირველ მატჩში 24 ოქტომბერს საქართველო ლატვიას მიხეილ მესხის სახელობის სტადიონზე უმასპინძლებს. 27 ოქტომბერს გიორგი ნემსაძის გუნდი მონტენეგროს შეხვდება, 30-ში კი - იტალიას. ელიტ-რაუნდის საგზურს ორი საუკეთესო გუნდი მოიპოვებს.

    მეკარეები: ლუკა კუტალაძე (დინამო თბ), მამუკა ბახტაძე (საბურთალო), ლუკა ხარშილაძე (დინამო თბ);

    მცველები: ცოტნე კაპანაძე (საბურთალო), დავით სამსონია (საბურთალო), ირაკლი აზაროვი (დინამო თბ), გიორგი აბზიანიძე (ტორპედო), ანზორ მექვაბიშვილი (დინამო თბ), ზურაბ ჭავჭანიძე (დინამო თბ), ზურაბ ბაქრაძე (ლოკომოტივი), ივა გელაშვილი (სპარტა, ჩეხეთი);

    ნახევარმცველები: გიორგი ლომთაძე (დინამო თბ), გიორგი შალიკაშვილი (სფფ აკადემია), გიორგი გაგუა (იბერია 2010), ცოტნე ჩოთალიშვილი (საბურთალო), შოთა ნონიკაშვილი (საბურთალო) , ლუკა-სებასტიან შვარცი (კარლსრუე, გერმანია), დავით ლორთქიფანიძე (ვალგობია ძანანო, იტალია), გიორგი მოისწრაფიშვილი (დინამო თბ);

    თავდამსხმელები: ზურიკო დავითაშვილი (დინამო თბ), ელგუჯა ჯანგველაძე (დინამო თბ), ხვიჩა კვარაცხელია (დინამო თბ), გიორგი გულიაშვილი (საბურთალო).


ბიზნეს ნიუსი

პოპულარული

« ოქტომბერი 2019 »
ორ სამ ოთხ ხუთ პარ შაბ კვ
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

ჩვენ შესახებ

საინფორმაციო სააგენტო
“ნიუსდეი”
შეიქმნა მედია-ჰოლდინგ
“სტარვიზია”-ს
ბაზაზე.
ქართულ ინტერნეტ სივრცეში... ვრცლად

კონტაქტი

შპს "ნიუს დეი საქართველო"

მის: ლეჩხუმის ქ. 43

ტელ: (+995 32) 257 91 11

ფოსტა: avtandil@yahoo.com

 

 

სოციალური